• Skip to content
  • Go to footer
Upgrade your menopausal skincare with a 3-piece kit worth £66! Enjoy with all orders over £75.
Shop This Month's Obsession: Double Serum Foundation
Club Clarins Members enjoy Free Delivery on orders over £60!*
Search Legend
Clarins
Hamburger menu
  • What's New
  • Skincare
  • Body & Hair
  • Make-Up
  • Offers
  • Gifts
  • Services
  • Spa Expert
  • Our values
  1. Home
  2. What's New
  3. Best Sellers

Best Sellers

(56)
Double Serum 3 Sizes Now price £65.00 Rated 4.6157 out of 5 stars

Best-seller

Double Serum
Double Serum
3 Sizes

From

Now price £65.00

£65.00
(£2,166.67/1L)

Double Serum targets the signs of ageing linked to natural ageing and those induced by lifestyle and the environment

Total Eye Lift 2 Sizes Now price £53.00 Rated 4.4384 out of 5 stars

Best seller

Refillable
Total Eye Lift
Total Eye Lift
2 Sizes

From

Now price £53.00

£53.00
(£3,533.33/1L)

The complete eye lifting serum with Clarins' “LIFT” expertise, specifically designed to enhance the eye area. Refillable. Please note, the refill is only compatible with NEW Total Eye Lift and cannot be used separately.

Super Restorative Night Cream - All Skin Types 50 ml Now price £90.00 Rated 4.6935 out of 5 stars

Best seller

Super Restorative Night Cream - All Skin Types Super Restorative Night Cream - All Skin Types
Super Restorative Night Cream - All Skin Types
50 ml

Now price £90.00

£90.00
(£1,800.00/1L)

A restoring night cream for all skin types which actively revives the skin’s radiance with organic harungana - nature's retinol and vitamin C derivative.

Extra-Firming Night Cream - All Skin Types 2 Sizes Now price £67.00 Rated 4.5339 out of 5 stars

Best seller

Refillable
Extra-Firming Night Cream - All Skin Types
Extra-Firming Night Cream - All Skin Types
2 Sizes

From

Now price £67.00

£67.00
(£1,340.00/1L)

NEW [COLLAGEN]³ TECHNOLOGY Revitalising cream, smooths wrinkles and firms.

Super Restorative Day Cream SPF 15 50 ml Now price £86.00 Rated 4.6818 out of 5 stars

Best seller

Super Restorative Day Cream SPF 15 Super Restorative Day Cream SPF 15
Super Restorative Day Cream SPF 15
50 ml

Now price £86.00

£86.00
(£1,720.00/1L)

The anti-sagging, anti-wrinkle lifting day cream with SPF, for ages 50+.

Extra-Firming Day Cream SPF15 2 Sizes Now price £63.00 Rated 4.533 out of 5 stars

Best seller

Refillable
Extra-Firming Day Cream SPF15
Extra-Firming Day Cream SPF15
2 Sizes

From

Now price £63.00

£63.00
(£1,260.00/1L)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TECHNOLOGY. Lifting effect day cream, smooths wrinkles and firms skin - SPF15. *At Clarins.

EXCLUSIVE ONLINE OFFER

EXCLUSIVE ONLINE OFFER

Super Restorative Routine

Upgrade your menopausal skincare with a 3-piece kit worth £66! Enjoy with all orders over £75. Plus, get 3 free samples on all orders.

DISCOVER
Collagen Polypeptide molecule on white background, known to help restore the skin’s collagen structure

Collagen Polypeptide

Visibly restore your skin’s firmness with the Extra-Firming range.

DISCOVER
Super Restorative Day Cream - All Skin Types 50 ml Now price £86.00 Rated 4.647 out of 5 stars

Best seller

Super Restorative Day Cream - All Skin Types Super Restorative Day Cream - All Skin Types
Super Restorative Day Cream - All Skin Types
50 ml

Now price £86.00

£86.00
(£1,720.00/1L)

An everyday replenishing, anti-ageing day cream suitable for all skin types, formulated with organic harungana - nature's retinol.

Double Serum Foundation 37 Shades Now price £49.00 Rated 4.4928 out of 5 stars

Best seller

Try it on
Double Serum Foundation
Double Serum Foundation

Now price £49.00

£49.00
(£1,633.33/1L)

Next-generation serum foundation with a luminous satin finish, medium-to-full coverage and age-defying care for youthful looking skin

Hydrating Toning Lotion 3 Sizes Now price £28.00 Rated 4.9 out of 5 stars

Best seller

Hydrating Toning Lotion
Hydrating Toning Lotion
3 Sizes

From

Now price £28.00

£28.00
(£140.00/1L)

This hydrating toning lotion moisturises, softens and helps to maintain the skin’s natural balance. Perfect for normal to dry skin types.

Moisture-Rich Body Lotion 3 Sizes Now price £22.00 Rated 4.7873 out of 5 stars

Best seller

Moisture-Rich Body Lotion
Moisture-Rich Body Lotion
3 Sizes

From

Now price £22.00

£22.00
(£220.00/1L)

Smooth, Nourish and Firm moisturising body lotion With Shea Butter.

Velvet Cleansing Milk 4 Sizes Now price £16.00 Rated 4.4982 out of 5 stars

Best seller

Velvet Cleansing Milk
Velvet Cleansing Milk
4 Sizes

From

Now price £16.00

£16.00
(£160.00/1L)

This nourishing cleansing milk removes make-up, comforts the skin and helps to maintain the skin’s natural balance. This is a perfect addition to any skincare routine, when used before a toner and moisturiser.

Extra-Firming Day Cream - All Skin Types 2 Sizes Now price £63.00 Rated 4.5872 out of 5 stars

Best seller

Extra-Firming Day Cream - All Skin Types
Extra-Firming Day Cream - All Skin Types
2 Sizes

From

Now price £63.00

£63.00
(£1,260.00/1L)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TECHNOLOGY. Lifting effect cream, smooths wrinkles and firms skin. *At Clarins.

Blue Orchid Face Treatment Oil 30 ml Now price £45.00 Rated 4.8135 out of 5 stars

Best seller

Blue Orchid Face Treatment Oil Blue Orchid Face Treatment Oil
Blue Orchid Face Treatment Oil
30 ml

Now price £45.00

£45.00
(£1,500.00/1L)

Face oil for dehydrated skin made from 100% pure plant extracts

Extra-Firming Energy Day Cream 2 Sizes Now price £63.00 Rated 4.3979 out of 5 stars
Refillable
Extra-Firming Energy Day Cream
Extra-Firming Energy Day Cream
2 Sizes

From

Now price £63.00

£63.00
(£1,260.00/1L)

The 2-in-1 firming & radiance cream that reveals your face's full potential for skin that appears firmer, smoother, more radiant and energised.

Double Serum Light Texture 3 Sizes Now price £65.00 Rated 4.538 out of 5 stars

Best seller

Double Serum Light Texture
Double Serum Light Texture
3 Sizes

From

Now price £65.00

£65.00
(£2,166.67/1L)

Double Serum Light Texture offers anti-ageing action and a bare skin effect. It is adapted to the needs of all skin types, even the most sensitive, and particularly combination to oily skin.

One-Step Gentle Exfoliating Cleanser 125 ml Now price £29.00 Rated 4.4172 out of 5 stars

Best seller

One-Step Gentle Exfoliating Cleanser
One-Step Gentle Exfoliating Cleanser
125 ml

Now price £29.00

£29.00
(£232.00/1L)

This exfoliating cleanser removes make-up, cleanses and gently exfoliates, all while maintaining the skin’s natural balance.

Super Restorative Décolleté and Neck Concentrate 75 ml Now price £72.00 Rated 4.7128 out of 5 stars

Best seller

Super Restorative Décolleté and Neck Concentrate Super Restorative Décolleté and Neck Concentrate
Super Restorative Décolleté and Neck Concentrate
75 ml

Now price £72.00

£72.00
(£960.00/1L)

Our Clarins Super Restorative neck cream nourishes your neck and décolleté, helping to fight signs of ageing and the effects of menopausal hormones on the skin. Try this silky anti-aging décolleté and neck cream today.

Nutri-Lumière Night Cream - All Skin Types 50 ml Now price £106.00 Rated 4.6942 out of 5 stars

Best seller

Nutri-Lumière Night Cream - All Skin Types Nutri-Lumière Night Cream - All Skin Types
Nutri-Lumière Night Cream - All Skin Types
50 ml

Now price £106.00

£106.00
(£2,120.00/1L)

Nourishing and illuminating night cream - revitalise, retexturize & enhance healthy looking skin.

Super Restorative Night Cream - Very Dry Skin 50 ml Now price £90.00 Rated 4.816 out of 5 stars

Best seller

Super Restorative Night Cream - Very Dry Skin Super Restorative Night Cream - Very Dry Skin
Super Restorative Night Cream - Very Dry Skin
50 ml

Now price £90.00

£90.00
(£1,800.00/1L)

An intensely nourishing anti ageing night cream for dry skin enriched with Organic Harungana - nature's retinol and vitamin C derivative.

Nutri-Lumière Day Cream - All Skin Types 50 ml Now price £102.00 Rated 4.6845 out of 5 stars

Best seller

Nutri-Lumière Day Cream - All Skin Types Nutri-Lumière Day Cream - All Skin Types
Nutri-Lumière Day Cream - All Skin Types
50 ml

Now price £102.00

£102.00
(£2,040.00/1L)

Intense nourishing and restorative day cream - Revitalise, retexturize & enhance healthy looking skin.

Super Restorative Rose Radiance Cream 50 ml Now price £86.00 Rated 4.5675 out of 5 stars

Best seller

Super Restorative Rose Radiance Cream Super Restorative Rose Radiance Cream
Super Restorative Rose Radiance Cream
50 ml

Now price £86.00

£86.00
(£1,720.00/1L)

Restore radiance to skin affected by hormonal changes due to menopause.

Beauty Flash Balm 2 Sizes Now price £14.00 Rated 4.2435 out of 5 stars

Best seller

Beauty Flash Balm
Beauty Flash Balm
2 Sizes

From

Now price £14.00

£14.00
(£933.33/1L)

A new era of a Clarins fan-favourite. Instantly erases signs of fatigue and restores radiance to the complexion.

Extra-Firming Night Cream - Dry Skin 2 Sizes Now price £67.00 Rated 4.6182 out of 5 stars

Best seller

Refillable
Extra-Firming Night Cream - Dry Skin
Extra-Firming Night Cream - Dry Skin
2 Sizes

From

Now price £67.00

£67.00
(£1,340.00/1L)

NEW [COLLAGEN]³ TECHNOLOGY Revitalising cream, smooths wrinkles and firms - Nourishes

Hand and Nail Treatment Cream 2 Sizes Now price £10.00 Rated 4.8376 out of 5 stars

Best seller

Hand and Nail Treatment Cream
Hand and Nail Treatment Cream
2 Sizes

From

Now price £10.00

£10.00
(£333.33/1L)

A moisturiser that softens, protects, hydrates, and strengthens your hands and nails

Extra-Firming Day Cream Dry Skin 2 Sizes Now price £63.00 Rated 4.7733 out of 5 stars

Best seller

Refillable
Extra-Firming Day Cream Dry Skin
Extra-Firming Day Cream Dry Skin
2 Sizes

From

Now price £63.00

£63.00
(£1,260.00/1L)

NEW [COLLAGEN]³ TECHNOLOGY Lifting effect cream, smooths wrinkles and firms - Nourishes and provides comfort to dry skin.

Hydrating Gentle Foaming Cleanser 125 ml Now price £28.00 Rated 4.3068 out of 5 stars

Best seller

Hydrating Gentle Foaming Cleanser
Hydrating Gentle Foaming Cleanser
125 ml

Now price £28.00

£28.00
(£224.00/1L)

Foaming cleanser for normal to dry skin that gently cleanses, softens, and hydrates.

Super Restorative Day Cream - Very Dry Skin 50 ml Now price £86.00 Rated 4.7757 out of 5 stars

Best seller

Super Restorative Day Cream - Very Dry Skin Super Restorative Day Cream - Very Dry Skin
Super Restorative Day Cream - Very Dry Skin
50 ml

Now price £86.00

£86.00
(£1,720.00/1L)

A deeply nourishing anti ageing day cream for dry skin types. Enriched with organic Harungana - nature's retinol and vitamin C derivative.

Multi-Active Day Cream SPF 15 50 ml Now price £55.00 Rated 4.4305 out of 5 stars

Best seller

Multi-Active Day Cream SPF 15 Multi-Active Day Cream SPF 15
Multi-Active Day Cream SPF 15
50 ml

Now price £55.00

£55.00
(£1,100.00/1L)

Multi-Active Day Cream with SPF15 is an anti-ageing face cream. The Niacinamide works to smooth the skin, while SPF 15 protects your skin from sun damage that can cause premature ageing.

Tonic Bath & Shower Concentrate 2 Sizes Now price £22.00 Rated 4.3741 out of 5 stars

Best seller

Tonic Bath & Shower Concentrate
Tonic Bath & Shower Concentrate
2 Sizes

From

Now price £22.00

£22.00
(£110.00/1L)

Invigorating body wash, with aromatic essential oils, that cleanses, softens, and energises.

Hydra-Essentiel [HA²] Night Cream 50 ml Now price £44.00 Rated 4.5702 out of 5 stars

Best seller

Hydra-Essentiel [HA²] Night Cream Hydra-Essentiel [HA²] Night Cream
Hydra-Essentiel [HA²] Night Cream
50 ml

Now price £44.00

£44.00
(£880.00/1L)

The night face cream enriched with hyaluronic acid that hydrates and plumps.

Super Restorative Remodelling Serum 2 Sizes Now price £90.00 Rated 4.6013 out of 5 stars

Best seller

Super Restorative Remodelling Serum Super Restorative Remodelling Serum
Super Restorative Remodelling Serum
2 Sizes

From

Now price £90.00

£90.00
(£3,000.00/1L)

The multi-intensive anti-ageing treatment that helps reshape contours of the face and restore radiance. Put a smile back on your face!

Skin Illusion Natural Hydrating Foundation SPF 15 24 Shades Now price £38.00 Rated 4.2693 out of 5 stars

Best seller

Try it on
Skin Illusion Natural Hydrating Foundation SPF 15 Skin Illusion Natural Hydrating Foundation SPF 15
Skin Illusion Natural Hydrating Foundation SPF 15

Now price £38.00

£38.00
(£1,266.67/1L)

Natural hydrating foundation. 24 shades.

ClarinsMen Super Moisture Balm 50 ml Now price £35.00 Rated 4.8254 out of 5 stars

Best seller

ClarinsMen Super Moisture Balm ClarinsMen Super Moisture Balm
ClarinsMen Super Moisture Balm
50 ml

Now price £35.00

£35.00
(£700.00/1L)

The ClarinsMen Super Moisture Balm is an intense moisturiser for dry skin designed specifically for men. Protect and moisturise your skin in all conditions.

Instant Eye Make Up Remover 125 ml Now price £26.00 Rated 3.8497 out of 5 stars

Best seller

Instant Eye Make Up Remover
Instant Eye Make Up Remover
125 ml

Now price £26.00

£26.00
(£208.00/1L)

This bi-phase eye make-up remover gently removes waterproof make-up.

Multi-Active Night Cream All Skin Types 50 ml Now price £57.00 Rated 4.5139 out of 5 stars

Best seller

Multi-Active Night Cream All Skin Types Multi-Active Night Cream All Skin Types
Multi-Active Night Cream All Skin Types
50 ml

Now price £57.00

£57.00
(£1,140.00/1L)

Experience the rejuvenating power of our Multi-Active Night Cream for All Skin Types. Infused with the goodness of niacinamide and Sea Holly extract, this powerful night cream works tirelessly while you sleep.

Purifying Toning Lotion 3 Sizes Now price £28.00 Rated 4.2308 out of 5 stars

Best seller

Purifying Toning Lotion
Purifying Toning Lotion
3 Sizes

From

Now price £28.00

£28.00
(£140.00/1L)

This toning lotion purifies, tightens pores and helps to preserve the skin’s natural balance. Perfect combination to oily skin.

Gentle Renewing Cleansing Mousse 150 ml Now price £29.00 Rated 4.5112 out of 5 stars

Best seller

Gentle Renewing Cleansing Mousse
Gentle Renewing Cleansing Mousse
150 ml

Now price £29.00

£29.00
(£193.33/1L)

Our cleansing mousse gently removes make-up, restores radiance, and cleanses the skin. It is perfect for use day and night as a part of your skincare routine and can be paired with a toner, day cream or night cream to clean and protect the skin.

Hydra-Essentiel [HA²] Cream SPF15 50 ml Now price £42.00 Rated 4.6923 out of 5 stars

Best seller

Hydra-Essentiel [HA²] Cream SPF15 Hydra-Essentiel [HA²] Cream SPF15
Hydra-Essentiel [HA²] Cream SPF15
50 ml

Now price £42.00

£42.00
(£840.00/1L)

The anti-UV, antioxidant moisturising day cream enriched with hyaluronic acid.

Tonic Treatment Oil - Firming/Toning 100 ml Now price £45.00 Rated 4.6645 out of 5 stars

Best seller

Tonic Treatment Oil - Firming/Toning Tonic Treatment Oil - Firming/Toning
Tonic Treatment Oil - Firming/Toning
100 ml

Now price £45.00

£45.00
(£450.00/1L)

A firming body oil that tones and improves elasticity, ideal for stretch marks removal100% Pure Plant Extracts

Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream 2 Sizes Now price £27.00 Rated 4.6772 out of 5 stars

Best seller

Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream
Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream
2 Sizes

From

Now price £27.00

£27.00
(£900.00/1L)

The daytime face cream enriched with hyaluronic acid that hydrates and plumps.

Skin Illusion Full Coverage 36 Shades Now price £39.00 Rated 4.2803 out of 5 stars

Best seller

Try it on
Skin Illusion Full Coverage
Skin Illusion Full Coverage

Now price £39.00

£39.00
(£1,300.00/1L)

The high-coverage foundation that withstands the emotions of everyday life for a flawless make-up result.

BB Skin Detox Fluid SPF 25 4 Shades Now price £38.00 Rated 4.5568 out of 5 stars

Best seller

Try it on
BB Skin Detox Fluid SPF 25 BB Skin Detox Fluid SPF 25
BB Skin Detox Fluid SPF 25

Now price £38.00

£38.00
(£844.44/1L)

Complexion perfector. Hydrate, balance.

Body Fit Active 2 Sizes Now price £44.00 Rated 4.1901 out of 5 stars

Best seller

Body Fit Active Body Fit Active
Body Fit Active
2 Sizes

From

Now price £44.00

£44.00
(£220.00/1L)

The first Clarins cellulite firming cream with a cryo-active texture that smooths, lifts & tones your skin while helping to reduce the appearance of cellulite.

Eau Dynamisante Treatment Fragrance 200 ml Now price £68.00 Rated 4.2362 out of 5 stars

Best seller

Eau Dynamisante Treatment Fragrance Eau Dynamisante Treatment Fragrance
Eau Dynamisante Treatment Fragrance
200 ml

Now price £68.00

£68.00
(£340.00/1L)

Energizing treatment fragrance that hydrates, revitalises, and perfumes skin with aromatic essential oils.

Hydra-Essentiel [HA²] Rich Cream 50 ml Now price £42.00 Rated 4.3632 out of 5 stars

Best seller

Online exclusive
Hydra-Essentiel [HA²] Rich Cream
Hydra-Essentiel [HA²] Rich Cream
50 ml

Now price £42.00

£42.00
(£840.00/1L)

The day cream for very dry skin enriched with hyaluronic acid that moisturises and nourishes in a richer texture.

Skin Illusion Tinted Moisturiser SPF25 11 Shades Now price £40.00 Rated 4.0414 out of 5 stars

Best seller

Try it on
Skin Illusion Tinted Moisturiser SPF25
Skin Illusion Tinted Moisturiser SPF25

Now price £40.00

£40.00
(£1,000.00/1L)

A new Glow-Boosting Skin Tint with Age-Defying Skin Care.

Supra Volume Mascara 01 intense black Now price £29.00 Rated 4.3217 out of 5 stars

Best seller

Try it on
Supra Volume Mascara Supra Volume Mascara
Supra Volume Mascara
01 intense black

Now price £29.00

£29.00

Intensely voluminises lashes and provides extra care

ClarinsMen Active Face Wash 125 ml Now price £25.00 Rated 4.6741 out of 5 stars

Best seller

ClarinsMen Active Face Wash ClarinsMen Active Face Wash
ClarinsMen Active Face Wash
125 ml

Now price £25.00

£25.00
(£200.00/1L)

Detoxifying and foaming face wash gel.

Total Cleansing Oil 2 Sizes Now price £28.00 Rated 4.4231 out of 5 stars

Best seller

Total Cleansing Oil
Total Cleansing Oil
2 Sizes

From

Now price £28.00

£28.00
(£186.67/1L)

This Total Cleansing Oil removes waterproof and stubborn make-up and helps to maintain the skin’s natural balance. Our oil cleanser works to gently clean and refresh the skin, making it perfect for your skincare routine. It can be perfectly paired with a toner and moisturiser leaving your skin, cleansed, brightened, and hydrated.

You have viewed 49 of 56 products

Load more

Filters

Sort by

Contact us Question? Chat or speak live with our experts

Speak with an Online Personal Shopper

Free online personal shopping
Chat with Customer Service
AI Skin Observer
Please wait a few seconds
Your service is about to start
Please wait a few seconds

You cannot add this product to cart.