• Skip to content
  • Go to footer
Upgrade your menopausal skincare with a 3-piece kit worth £66! Enjoy with all orders over £75.
Shop This Month's Obsession: Double Serum Foundation
Club Clarins Members enjoy Free Delivery on orders over £60!*
Search Legend
Clarins
Hamburger menu
  • What's New
  • Skincare
  • Body & Hair
  • Make-Up
  • Offers
  • Gifts
  • Services
  • Spa Expert
  • Our values
  1. Home
  2. What's New
  3. Online Exclusives

Online Exclusives

(23)
24 Day Beauty Advent Calendar unit Now price £165.00

New

Online exclusive
24 Day Beauty Advent Calendar 24 Day Beauty Advent Calendar
24 Day Beauty Advent Calendar
unit

Now price £165.00

£165.00
1 unit

All of Clarins’ expertise in 24 iconic face, body and make-up products for a truly spectacular festive season.

Clarins Showstopper - Worth £344 1 item Now price £275.00 Rated 5 out of 5 stars

New

Online exclusive
Clarins Showstopper - Worth £344 Clarins Showstopper - Worth £344
Clarins Showstopper - Worth £344
1 item

Now price £275.00

£275.00
1 unit

The ultimate gift for the beauty addict, our Showstopper contains 12 skin care and make-up icons including 6 full sizes worth £344! Yours for just £96 when you spend £50 on Clarins products*.

Fortifying Scalp Serum 50 ml Now price £89.00 Rated 4.8438 out of 5 stars

New

Fortifying Scalp Serum Fortifying Scalp Serum
Fortifying Scalp Serum
50 ml

Now price £89.00

£89.00
(£1,780.00/1L)

The serum is the essential step for stronger, more vibrant hair that looks visibly thicker.

Expert Fortifying Shampoo 200 ml Now price £36.00 Rated 4.6 out of 5 stars

New

Expert Fortifying Shampoo Expert Fortifying Shampoo
Expert Fortifying Shampoo
200 ml

Now price £36.00

£36.00
(£180.00/1L)

A fortifying treatment that gently cleanses the scalp and respects the hair fibre.

Expert Smoothing Conditioner 200 ml Now price £40.00 Rated 4.7143 out of 5 stars

New

Expert Smoothing Conditioner Expert Smoothing Conditioner
Expert Smoothing Conditioner
200 ml

Now price £40.00

£40.00
(£200.00/1L)

A treatment that provides hydration and boosts the vitality of the hair fibre for light, shiny and silky hair.

Multi-Care Hair Oil 50 ml Now price £43.00 Rated 4.8769 out of 5 stars

New

Multi-Care Hair Oil Multi-Care Hair Oil
Multi-Care Hair Oil
50 ml

Now price £43.00

£43.00
(£860.00/1L)

This multi-purpose oil envelops your hair in care and shine.

EXCLUSIVE ONLINE OFFER

EXCLUSIVE ONLINE OFFER

Super Restorative Routine

Upgrade your menopausal skincare with a 3-piece kit worth £66! Enjoy with all orders over £75. Plus, get 3 free samples on all orders.

DISCOVER
Extra-Firming Emulsion 100 ml Now price £78.00 Rated 4.3519 out of 5 stars
Online exclusive
Extra-Firming Emulsion Extra-Firming Emulsion
Extra-Firming Emulsion
100 ml

Now price £78.00

£78.00
(£780.00/1L)

NEW [COLLAGEN]³ TECHNOLOGY Lift effect day cream, smooths wrinkles and firms skin

Hydra-Essentiel [HA²] Rich Cream 50 ml Now price £42.00 Rated 4.3632 out of 5 stars

Best seller

Online exclusive
Hydra-Essentiel [HA²] Rich Cream
Hydra-Essentiel [HA²] Rich Cream
50 ml

Now price £42.00

£42.00
(£840.00/1L)

The day cream for very dry skin enriched with hyaluronic acid that moisturises and nourishes in a richer texture.

Wonder Sculpt Brow Gel 4 Shades Now price £25.00 Rated 3.3125 out of 5 stars

New

Online exclusive
Wonder Sculpt Brow Gel
Wonder Sculpt Brow Gel

Now price £25.00

£25.00

The 24-hour* tinted brow gel that sculpts, thickens and fixes eyebrows without leaving residue behind. *Clinical test, 30 women

My Clarins RE-FRESH Fatigue-Fighter Eye Care 15 ml Now price £20.00 Rated 4.3077 out of 5 stars
Online exclusive
My Clarins RE-FRESH Fatigue-Fighter Eye Care My Clarins RE-FRESH Fatigue-Fighter Eye Care
My Clarins RE-FRESH Fatigue-Fighter Eye Care
15 ml

Now price £20.00

£20.00
(£1,333.33/1L)

This fresh gel for the eyes helps to instantly reduce all signs of fatigue (dark circles & puffiness). Boosting effect.

PORE-LESS skin perfecting mask 50 ml Now price £21.00 Rated 4.3571 out of 5 stars
Online exclusive
PORE-LESS skin perfecting mask PORE-LESS skin perfecting mask
PORE-LESS skin perfecting mask
50 ml

Now price £21.00

£21.00
(£420.00/1L)

A skin-perfecting mask that visibly tightens pores and refines skin texture for a more even complexion.

REVEAL gentle radiance violet scrub 50 ml Now price £19.00 Rated 4.3409 out of 5 stars
Online exclusive
REVEAL gentle radiance violet scrub REVEAL gentle radiance violet scrub
REVEAL gentle radiance violet scrub
50 ml

Now price £19.00

£19.00
(£380.00/1L)

The grain scrub gently exfoliates skin and lips and is suitable for all skin types

My Clarins PURE-RESET Mattifying Anti-Blemish Gel 50 ml Now price £24.00 Rated 4.4667 out of 5 stars
Online exclusive
My Clarins PURE-RESET Mattifying Anti-Blemish Gel My Clarins PURE-RESET Mattifying Anti-Blemish Gel
My Clarins PURE-RESET Mattifying Anti-Blemish Gel
50 ml

Now price £24.00

£24.00
(£480.00/1L)

The mattifying frosted gel for youthful skin that helps to visibly reduce shine and fight against imperfections. Immediate blotting effect.​

Bright Plus Dark Spot-Targeting Gel Cream 50 ml Now price £62.00 Rated 4.3833 out of 5 stars
Online exclusive
Bright Plus Dark Spot-Targeting Gel Cream Bright Plus Dark Spot-Targeting Gel Cream
Bright Plus Dark Spot-Targeting Gel Cream
50 ml

Now price £62.00

£62.00
(£1,240.00/1L)

A lightweight gel cream that moisturises, mattifies and helps to reduce the look of dark spots and dullness. ​

Masvelt Advanced Body Shaping Cream 200 g Now price £46.00 Rated 4.6242 out of 5 stars
Online exclusive
Masvelt Advanced Body Shaping Cream Masvelt Advanced Body Shaping Cream
Masvelt Advanced Body Shaping Cream
200 g

Now price £46.00

£46.00
(£230.00/1kg)

The shaping cream specially formulated for women to firm and define body contours.

Hydra-Essentiel [HA²] Emulsion 75 ml Now price £42.00 Rated 3.7611 out of 5 stars
Online exclusive
Hydra-Essentiel [HA²] Emulsion Hydra-Essentiel [HA²] Emulsion
Hydra-Essentiel [HA²] Emulsion
75 ml

Now price £42.00

£42.00
(£560.00/1L)

The moisturising and softening daytime face emulsion enriched with hyaluronic acid.

Super Restorative Balm For Abdomen And Waist 200 ml Now price £55.00 Rated 4.4886 out of 5 stars
Online exclusive
Super Restorative Balm For Abdomen And Waist Super Restorative Balm For Abdomen And Waist
Super Restorative Balm For Abdomen And Waist
200 ml

Now price £55.00

£55.00
(£275.00/1L)

The balm that sculpts and helps redefine the body's contours. A nourishing cream which firms and tones the skin.

Revitalizing Hair Mask 200 ml Now price £60.00 Rated 4.8636 out of 5 stars

New

Revitalizing Hair Mask Revitalizing Hair Mask
Revitalizing Hair Mask
200 ml

Now price £60.00

£60.00
(£300.00/1L)

A deep conditioning hair mask enriched with Ceramides to soften and add shine for 2X visibly stronger hair in 1 month¹.

The Clarins Precious Tool unit Now price £45.00 Rated 3.8824 out of 5 stars
Online exclusive
The Clarins Precious Tool The Clarins Precious Tool
The Clarins Precious Tool
unit

Now price £45.00

£45.00
1 unit

Luxurious, 3-in-1 facial massage tool promotes lymphatic drainage and enhances the anti-ageing efficacy of La Crème. Our luxury gua sha inspired tool is the perfect facial massager to promote lymphatic drainage and boost collagen over time. Combine with La Crème to enhance its anti-ageing efficacy.

Wonder Sculpt Clear Brow Gel 00 clear Now price £25.00 Rated 5 out of 5 stars

New

Online exclusive
Wonder Sculpt Clear Brow Gel
Wonder Sculpt Clear Brow Gel
00 clear

Now price £25.00

£25.00

The clear brow gel with 24-hour hold* fixing gel sculpts, thickens and fixes eyebrows without leaving residue behind. *Clinical test, 31 women

V Facial Intensive Wrap 75 ml Now price £54.00 Rated 4.6174 out of 5 stars
Online exclusive
V Facial Intensive Wrap V Facial Intensive Wrap
V Facial Intensive Wrap
75 ml

Now price £54.00

£54.00
(£720.00/1L)

Award-winning, cream-mousse face mask that relieves puffiness and swelling caused by stress, heat and hormonal changes.

Hand and Nail Treatment Cream 30 ml Now price £10.00 Rated 4.8376 out of 5 stars

Best seller

Online exclusive
Hand and Nail Treatment Cream Hand and Nail Treatment Cream
Hand and Nail Treatment Cream
30 ml

Now price £10.00

£10.00
(£333.33/1L)

A moisturiser that softens, protects, hydrates, and strengthens your hands and nails

Bright Plus Dark Spot Targeting Milky Essence 200 ml Now price £42.00 Rated 4.431 out of 5 stars
Online exclusive
Bright Plus Dark Spot Targeting Milky Essence Bright Plus Dark Spot Targeting Milky Essence
Bright Plus Dark Spot Targeting Milky Essence
200 ml

Now price £42.00

£42.00
(£210.00/1L)

A soothing, light textured treatment essence in a milk formula targeting dark spots for a visibly brighter, even complexion.

You have viewed 23 of 23 products

Filters

Sort by

Contact us Question? Chat or speak live with our experts

Speak with an Online Personal Shopper

Free online personal shopping
Chat with Customer Service
AI Skin Observer
Please wait a few seconds
Your service is about to start
Please wait a few seconds

You cannot add this product to cart.