• Skip to content
  • Go to footer
Get glowing with a free moisturiser gift on all orders over £95!*
Pair a selected day and night moisturiser and enjoy 15% off both.*
The Perfect Match: purchase new Double Serum eye and enjoy 15% off Double Serum or Double Serum Light.
Club Clarins Members enjoy Free Delivery on orders over £60!*
Search Legend
Clarins
Hamburger menu
  • What's New
  • Skincare
  • Body & Hair
  • Make-Up
  • Offers
  • Gifts
  • Services
  • Spa Expert
  • Our values
  1. Home
  2. Body & Hair
  3. Hair Care

Hair Care

(5)
Fortifying Scalp Serum 50 ml Now price £89.00 Rated 4.8438 out of 5 stars
New
Fortifying Scalp Serum Fortifying Scalp Serum
Fortifying Scalp Serum
50 ml
Now price £89.00
£89.00
(£1,780.00/1L)

The serum is the essential step for stronger, more vibrant hair that looks visibly thicker.

Multi-Care Hair Oil 50 ml Now price £43.00 Rated 4.8769 out of 5 stars
New
Multi-Care Hair Oil Multi-Care Hair Oil
Multi-Care Hair Oil
50 ml
Now price £43.00
£43.00
(£860.00/1L)

This multi-purpose oil envelops your hair in care and shine.

Revitalizing Hair Mask 200 ml Now price £60.00 Rated 4.8636 out of 5 stars
New
Revitalizing Hair Mask Revitalizing Hair Mask
Revitalizing Hair Mask
200 ml
Now price £60.00
£60.00
(£300.00/1L)

A deep conditioning hair mask enriched with Ceramides to soften and add shine for 2X visibly stronger hair in 1 month¹.

Expert Fortifying Shampoo 200 ml Now price £36.00 Rated 4.6 out of 5 stars
New
Expert Fortifying Shampoo Expert Fortifying Shampoo
Expert Fortifying Shampoo
200 ml
Now price £36.00
£36.00
(£180.00/1L)

A fortifying treatment that gently cleanses the scalp and respects the hair fibre.

Expert Smoothing Conditioner 200 ml Now price £40.00 Rated 4.7143 out of 5 stars
New
Expert Smoothing Conditioner Expert Smoothing Conditioner
Expert Smoothing Conditioner
200 ml
Now price £40.00
£40.00
(£200.00/1L)

A treatment that provides hydration and boosts the vitality of the hair fibre for light, shiny and silky hair.

You have viewed 5 of 5 products

Filters

Sort by

Contact us Question? Chat or speak live with our experts

Speak with an Online Personal Shopper

Free online personal shopping
Chat with Customer Service
AI Skin Observer
Please wait a few seconds
Your service is about to start
Please wait a few seconds

You cannot add this product to cart.